Elégedettségmérés Szolnokon

A Szolnok Városi Kollégium Arany János Tehetséggondozó Programjában a közelmúltban ismét elvégeztük a program fontosabb elemeire vonatkozó elégedettségmérést. Öt válasz közül lehetett egyet bejelölni az egyes megállapításoknál: általában egyetért, teljes mértékben egyetért, egyetért, nem ért egyet, egyáltalán nem ért egyet. Az alábbiakban az eredményekből adunk egy kis összegzést.

A megkérdezett AJTP-s tanulók 48 százaléka általában egyetért, illetve 22 százaléka teljes mértékben egyetért azzal, hogy ha nem vehetett volna részt a programban, nem járhatott volna a szolnoki Varga Katalin Gimnáziumba. A képzési hétvégék segítettek az eredményes ECDL vizsgában - ezzel 26 százalékuk teljes mértékben, 60 százalékuk általában egyetért. 48 százalékuk teljes mértékben egyetért azzal, hogy a képzési hétvégék segítettek a tantárgyi hiányosságaik pótlásában.  A képzési hétvégék hozzájárultak a sikeres nyelvvizsga, illetve érettségi letételéhez – a megkérdezettek 42 százaléka ezzel teljes mértékben egyetért.

A kollégium szerepével kapcsolatos megállapításokra – pl. segítséget kaptam a reális életcél, az egészséges életmód kialakításához, vagy lehetőségem nyílt a demokratikus jogok és kötelességek gyakorlására, vagy a kollégium fejlesztette a környezetem iránti igényességemet – az általában egyetért válaszok 30-52 százalék között szóródtak. 

A kötelező foglalkozásoknál az alábbi megállapításokat köröztettük: a tanulószobai foglalkozások biztosították a tanórákra való felkészülést, a lemaradás pótlását; az önismereti foglalkozások segítettek önmagam megismerésében, az emberi kapcsolatok, a konfliktusok kezelésében. Mindezekkel a válaszadók 35-52 százaléka teljes mértékben egyetértett.

A tanulók 22-58 százaléka általában egyetértett a programhétvégékre vonatkozó hatféle megállapítással. Pl.: hozzásegítettek általános-, történelmi-, földrajzi-, képzőművészeti-, természettudományos-, kulturális ismereteim bővítéséhez. 22 százalék a képzőművészeti, 58 százalék az általános ismeretek bővülését jelölte meg. A teljes mértékben egyetértők legmagasabb értéke 48 százalék volt ennél a megállapítás csokornál.

A szabadidős foglalkozásoknál ugyancsak az általában egyetért válaszokat megvizsgálva 35-70 százalék közötti a szóródás az öt megállapításnál. Pl. a kollégium sokszínű szabadidős foglalkozást biztosít (56 százalék); biztosítottak a sportolás lehetőségei (70 százalék); biztosított az egyéni kreativitás megvalósítása (42 százalék). A teljes mértékben egyetért válaszok 20-52 százalék között szóródtak.

Csirke József


Képtár